חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צרכים מיוחדים? כסא גלגלים? דיסנילנד לאנשים עם מוגבלויות

עזרה בתכנון הטיול לפריז ודיסני? השאירו פרטים 👇

דיסנילנד לילדים עם צרכים מיוחדים יכול להיות חוויה מדהימה, אנשים עם מוגבלויות יוכלו ליהנות מיום כיף בפארק.
יורודיסני לאנשים עם מוגבלויות מאפשר הנגשות והקלות מיוחדות לאנשים עם נכות בהצגת תעודת נכה בינלאומית.

דיסנילנד לאנשים עם צרכים מיוחדים

פארק השעשועים הפופולארי ביותר בעולם, דיסנילנד פריז (יורודיסני), מארח מיליוני אנשים מדי שנה ובניהם גם ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות – אם אתם או הילדים עם צרכים מיוחדים, תוכלו ליהנות ממתקנים, הופעות ופעילויות נוספות ככל מבקר בפארק.
בדיסנילנד מדווחים שאת החוויה הקסומה הם מנגישים במקסימום האפשרי לכל האורחים, אטרקציות רבות הותאמו לאנשים עם מוגבלויות, המוטו של דיסני הוא קסם לכולם (MagicALL experience), גישה שנועדה להעצים אנשים עם צרכים מיוחדים והובילה למענה מגוון רחב של מוגבלויות ובניהם מוגבלות במוטוריקה, שמיעה וראייה וההתמקדות של דיסנילנד מגיעה בכל אספקט בפארק: מתקנים (תור לאנשים עם מוגבלויות), הופעות (אזור צפייה ייעודיים לאנשים עם צרכים מיוחדים), מסעדות, תחבורה, קניות, מלונות ועוד.

הקלות: כרטיס פריוריטי, כרטיס גישה נוחה

דיסנילנד מאפשרים לאנשים עם צריכים מיוחדים המתמודדים עם נכויות בדרגות שונות או מוגבלויות שונות, לקבל הקלות בשהות שלהם בפארק באמצעות שני כרטיסים שונים: כרטיס פריוריטי (Priority Card) וכרטיס גישה נוחה (Easy Access Card).
כרטיס פריוריטי נועד עבור אנשים עם מוגבלויות ומאפשר עדיפות לאטרקציות, מופעים, תהלוכות ומפגשי היכרות ותמונות עם דמויות דיסני.
כדי לקבל כרטיס פטור מתור למתקן לאנשים עם מוגבלויות, יש להביא אתכם אישור בינלאומי מהביטוח הלאומי שמציין "Disability Card" ולצרף אליו את הדרכון הרלוונטי.
במקרים מסוימים כמו נכות זמנית (לדוגמה: גבס ביד), ניתן לנסות להביא מסמכים רפואיים באנגלית, ייתכן שהדבר שיספיק.
אם אתם מבקרים בדיסנילנד פריז או אולפני וולט דיסני, גשו אל אזור בית העירייה (City Hall) הממוקם בכניסה, הציגו את האישור והדרכון, מלאו את סוג המגבלה ואת המלווים הרשמיים שלו (את המסמכים צריך להגיש מלווה מגיל 18 ומעלה).
האישור הזה יקנה לכם את האפשרות לעמוד בתור המיועד לאנשים עם מוגבלות (ישנם מספר סוגי תורים), התור יחסוך לכם את מרבית זמן ההמתנה ועובד הפארק יגיע כדאי להכניס אתכם או לתת לכם שעת כניסה.
כרטיס גישה נוחה נועד עבר אנשים עם מחלה כרונית ארוכת טווח וכזו המוכרת לרוב, הפטור אמור להעניק את אותם ההקלות אך עליכם לספק את אותם האישורים.

אם בחרתם במלון של דיסני, ניתן לברר עם הקבלה כיצד להנפיק את כרטיס העדיפות לבעלי מוגבלויות כבר במלון עצמו ורם ביקור בדיסנילנד.
ללא קשר למגבלה כלשהי, חלק מהמתקנים בדיסנילנד ואולפני וולט דיסני, דורשים מינימום גובה ועיתים אף מקסימום גובה (להורים גבוהים), מומלץ לעבור מראש על המגבלות של כל מתקן (תוכלו למצוא מידע רב באתר וגם באפליקציה של דיסנילנד).
לפי הדיווחים, המתקן היחידי בדיסנילנד שלא מאפשר קיצור תור הוא באז שנות אור, מומלץ לשאול כבר בכניסה באיזה מתקן מדובר.

האם יש כרטיס לדיסנילנד לאנשים עם צרכים מיוחדים?

הזמנת כרטיסים לדיסנילנד פריז מתבצעת כיום דרך האינטרנט, רבים מוותרים על רכישה ישירות בקופות בכניסה לדיסנילנד מכוון ומדובר על המתנה ארוכה שמבזבזת זמן הנאה בפארק, בנוסף ניתן למצוא מחירים טובים ברכישת כרטיסים אונליין לדיסנילנד.
מבקר עם מוגבלויות צריך לרכוש כרטיס ככל מבקר אחר, לא ידוע על כרטיס מיוחד לאנשים עם מוגבלויות, רמת המוגבלות משתנה מאדם לאדם וחלק גדול מהמבקרים יוכלו ליהנות מאטרקציות רבות בפארק.
ניתן למצוא באתר את כל סוגי הכרטיסים, בחרו לכם כרטיס רלוונטי והחלו לתכנן את החופשה שלכם בפארק.

תכנון יום בדיסנילנד

אם בחרתם כרטיס ליום, יומיים או יותר בדיסנילנד, ההמלצה החמה עבור כל המבקרים בפארק היא להוריד את אפליקציית דיסנילנד פריז הרשמית, האפליקציה מספקת את כל המידע העדכני, מפה של דיסנילנד עם עדכוני זמני המתנה וכל האטרקציות בפארק, אפשרות תכנון יום ורשימת מועדפים ואפשרויות נוספות שמשפרות את החוויה של דיסני פריז עם יום מתוכנן ומסודר.
מלבד מידע אודות נגישות לבעלי מוגבלויות בדיסנילנד, תכנון יום בפארק הוא המלצה חמה אף יותר לזוג או משפחה עם מבוגר או ילד עם צרכים מיוחדים בדיסנילנד, להגיע עם היכרות טובה על הפארק ותכנון יום יוכלו לסייע לכם בהתמודדות טובה יותר עם היום בפארק.
להורדה ומידע מלא על האפליקציה של דיסנילנד (יורודיסני) – לחצו כאן.

האם ניתן לקצר תור למסעדות ודוכני אוכל?

אוכל בדיסנילנד פריז הוא מגוון ומלא אפשרויות ולרוב התור ארוך, לצערנו המדווחים העדכניים בדיסנילנד לא מאפשרים קיצור תור למסעדה או דוכן אוכל עבור אנשים עם מוגבלות (גם לא בתוספת תשלום) ניתן לנסות לבקש בכניסה וייתכן וייתחשבו במצבים שונים.
ניתן להיעזר באפליקציה כדי לבחור מסעדות בדיסנילנד, אולפני וולט דיסני או דיסני וילג' (בחלק מהמסעדות ניתן לשמור מקום מראש).
אם תרצו להכניס אוכל מבחוץ לדיסנילנד, מזון ושתייה אמורים להתקבל בברכה כל עוד לא מדובר על מיכלי זכוכית, אוכל שדורש חימום או קירור ואוכל ושתייה עם ריחות חריפים.

יסייע לכל הורה: טיולון או עגלה לילדים, כסא גלגלים ממנוע, רכבת בפארק

חלק מהילדים הקטנים שכבר נפרדו מהעגלה שלהם עשויים להיות עייפים מהיום המתיש בפארק, השכרת עגלות בדיסנילנד מתקיימת בשגרה ומאפשרת להורים רבים להתנייד בצורה טובה יותר עם פעוטות וילדים קטנים.
אם הקטנים שלכם צפויים להתעייף בחלקים מסוימים ביום, במיוחד בערב, תוכלו לשכור עגלה ולתת להם לנוח בתוכה גם אם הם כבר לא צריכים את העגלה ביום יום.
בנוסף, ניתן לשכור כסא גלגלים (בדיסנילנד אמורים להציע גם כסא גלגלים ממונע).
מתחם השכרת כסא גלגלים או עגלות/טיולונים מתאפשרת כבר בכניסה לפארק באזור Town Square Terrace, בפארק אולפני וולט דיסני תוכלו למצוא עמדה נוספת ליד Studio Services.

אופציה נוספת שהיא אטרקציה בפני עצמה היא רכבת בדיסנילנד, הרכבת מציעה סיור נעים בפארק ואורכו כ- 2.2 ק"מ, בנוסף להנאה מהמתקן תוכלו לנצל אותה כאמצעי תחבורה לנקודות מרכזיות בפארק, הרכבת מציעה מספר תחנות מסביב לדיסנילנד.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!