חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פארק "אולפני וולט דיסני" – מדריך למטיליים

עזרה בתכנון הטיול לפריז ודיסני? השאירו פרטים 👇

פארק אולפני וולט דיסני פריז ממוקם ליד דיסנילנד, הפארק אמנם נחשב לפארק הכי קטן מבין הפארקים של דיסני אך הוא מומלץ לביקור ושילוב עם יורודיסני.

אולפני וולט דיסני: מאחורי הקלעים של סרטי וסדרות דיסני

כעשור לאחר פתיחת דיסנילנד פריז (לשעבר יורודיסני), בדיסני פתחו בשנת 2002 את פארק אולפני וולט דיסני (Walt Disney Studios Park Paris) המארח למעלה מ- 5 מיליון מבקרים מדי שנה, תמת הפארק היא מאחורי הקלעים וההפקה של סרטי וסדרות דיסני, המתקנים ואזורי הפארק השונים מבוססים על התמה הראשית.
בניגוד לדיסנילנד ופארקים נוספים בבעלות דיסני המתפרשים לשטח גדול מאוד, אולפני וולט דיסני הוא הפארק הקטן ביותר מבין הפארקים של דיסני וכולל מספר מתקנים ואטרקציות, למרות זאת הפארק מומלץ ורבים בוחרים לבקר בו לפחות פעם אחת.
באולפני וולט דיסני תוכלו לראות מופעים ופעלולים מסוכנים, תאטרון דיסני, מתקני שעשועים לכל הגילים (ישנם מתקנים לנכים, אין מתקנים רטובים), מסעדות, חניות מזכרות ומפגשים עם דמויות דיסני.
שעות פעילות הפארק החל מהשעה 9:30 ועד 21:00 לאורך כל השבוע.

כל אזורי הפארק

הפארקים מחולק למספר אזורים בעלי תתי נושאים שונים, למרות זאת, יש לקחת בחשבון שדיסני תמיד משדרגים ומרחיבים את הפארקים שלהם ככל הניתן וגם פארק אולפני וולט דיסני עובר הרחבה לצורך התממשקות עם האולימפיאדה בשנת 2024 ופתיחה של אזורים חדשים עד שנת 2025 הרחבה בעלות מיליארדי דולרים וצפויה לשנות את פני הפארק עם אזורים חדשים מבוססי מסע בין כוכבים, סרטי מארוול (בשנת 2022 נפתח אזור קמפוס הנוקמים יחד עם ספיידרמן W.E.B), פרוזן והשקה של אגם חדש גדול אותו האזורים מקיפים.
מומלץ להתעדכן באפליקציה של דיסנילנד פריז אילו אזורים חדשים נפתחו באולפני וולט דיסני.
כדי לפנות מקום לחידושים ורחבות בפארק, בדיסני סגרו חלק מהאזורים והמתקנים, בין היתר מופע פעלולים ואפקטים (The Moteurs Action), רכבת הרים Rock 'n' Roller ומופע אפקטים מהסרט ארמגדון (Les Effets Speciaux).

אולפני וולט דיסני מחולקים לחמישה אזורים המייצגים חמישה אזורי אולפן של הפקת סרטי דיסני הוליוודיים, עברו על האזורים השונים והכינו את עצמכם למסע מרתק מאחורי הקלעים – אזורים אלו צפויים להשתנות בחלקם מעת לעת, כך גם ההופעות והמתקנים, עקבו אחר השינויים.

מגרש קדמי - Front Lot

אזור הכניסה הראשית לפארק, באזור הזה תוכלו ליהנות ממרבית החנויות ושירותי הפארק, חצר הכניסה המרשימה ועיצוב כללי בסגנון האחים דיסני.
במרכז המגרש הקדמי תוכלו ליהנות ממזרקת הפנטזיה הגדולה.
האזור כולל את דיסני סטודיו 1, מסעדות, חנויות (מזכרות, צילום סטודיו ועוד) ושבילי הליכה.

חצר ההפקה - Production Courtyard

אזור הסובב כולו בהפקת הסרטים הוליוודיים של דיסני, האזור מחולק לחלק של שדרות הוליווד וחלק הסובב מתקני ההפקה של הסרטים.
בין היתר תוכלו ליהנות מסטודיו D, מופע דמויות חי ובו האורחים יכולים לתקשר עם סטיץ' מהסרט לילו וסטיץ' (Stitch Live), מופע דיסני ג'וניור, נפילה חופשית מ 13 קומות, הופעות בתיאטרון הסטודיו, הופעת מלך האריות ועוד.
באזור ניתן למצוא מספר בתי קפה ומסעדות וכן חנות מתנות של דיסני.

Walt Disney Studios Park Paris
Walt Disney Studios Park Paris

סטודיו טון - Toon Studio

אזור המתרכז בדמויות האנימציה של דיסני ופיקסאר (צעצוע של סיפור, מוצאים את נמו) וכן דמויות פופולאריות נוספות שניתן למצוא בכל פארק של דיסני.
בין היתר תוכלו ליהנות מחוויה אינטראקטיבית לעולם פרוזן עם אלזה ואנה, אקדמיה המלמדת ציור דמויות של דיסני, מתקני שעשועים, תיאטרון Animagique, מסעדה טובה וחנות גלריה של אנימציות דיסני.

עולמות פיקסאר - Worlds of Pixar

באזור זה תוכלו ליהנות ממיטב האנימציה של פיקסאר, הייחוד הוא האטרקציות שהופכות להיות מהירות ומהנות יותר.
בין היתר תוכלו ליהנות מרכבת ההרים Crush's Coaster, מרוץ מכוניות ראלי, רכיבה חשוכה מבוססת הסרט רטטוי, סיור חשמלית, צניחה עם חיילי צעצוע של סיפור, רכבת הרים RC Racer ועוד.
באזור תוכלו למצוא מסעדת ביסטרו ומספר חנויות דיסני.

קמפוס נוקמי מארוול - Marvel Avengers Campus

אזור שנפתח בשנת 2022 וסובב את סרט הנוקמים.
בין היתר תוכלו ליהנות מאטרקציית  Flight Force בה תצטרפו לאיירון מן וקפטן מארוול הנלחמים להצלחת העולם מאיום בין גלקטי מסוכן, בנוסף אטרקציית Spider Man W.E.B בה תצטרפו אל ספיידרמן ותסייעו לו לתפוס את הספיידר בוטים.
באזור זה תוכלו ליהנות ממספר מופעים מרהיבים, מסעדות בהשארת הנוקמים וחנות מזכרות לפי תמת האזור.

מתקנים באולפני וולט דיסני

אטרקציות באולפני וולט דיסני יציעו לכם הנאה אך במידה מצומצמת יותר מדיסנילנד, בעוד שאתם רגילים לעשרות רבות של אטרקציות ומתקנים בכל פארק של דיסני, בפארק וולט דיסני תמצאו כ- 13 מתקנים (מומלץ להתעדכן איזה מתקן סגור לצורך שיפוצים).

הכירו את מתקני הפארק:
האקדמיה לאנימציה (Animation Academy) – בואו ללמוד איך לצייר דמויות של דיסני. ללא הגבלת גובה
הנוקמים – כוח הטיסה (Avengers Assemble: Flight Force) – נסיעה מהנה עם איירון מן וקפטן מארוול להצלת העולם. הגבלת גובה כניסה מעל 1.20 מטרים.
ראלי מכוניות (Cars Quatre Roues Rallye) – מתקן לקטנטנים, סיבובים מהנים עם אשליית התנגשות. ללא הגבלת גובה.
דרך המכוניות (Cars ROAD TRIP) – הפעילו את המנוע וסעו לאורך הכביש, צלמו תמונות של המכוניות והדרך. ללא הגבלת גובה.
התחתית של קראש (Crush's Coaster) – הסתובבו ותלחמו נגד הזרם במערבולת של הרפתקה מהנה. הגבלת גובה כניסה מעל 1.07 מטרים.
סטודיו דיסני (Disney Studio 1) – בואו ליהנות מאזורי הוליווד דיסני. ללא הגבלת גובה.
לס טאפיס – שטיחים מעופפים (Les Tapis Volants – Flying Carpets Over Agrabah) – מתקן מסתובב בדמות השטיחים של אלאדין. אין הגבלת גובה.
מכונית הרים (RC Racer) – עלו על מתקן מכונית המרוץ המשותפת לקבוצת מבקרים, עלו לגבהים ומהירות משתנה. הגבלת גובה מעל 1.20 מטרים.
סלינקי – ספין זיגזג (Slinky Dog Zigzag Spin) – מתקן מסתובב לקטנטנים. ללא הגבלת גובה.
הרפתקת ספיידרמן (Spider-Man W.E.B. Adventure) – עוזרים לספיידרמן להילחם ברובוטים. ללא הגבלת גובה.
מגדל אזור הדמדומים (The Twilight Zone Tower of Terror) – לאמיצים שבאורחים, המתקן אפל ועשוי להפחיד. הגבלת גובה כניסה מעל 1.02 מטרים.
צניחה עם חיילי צעצוע של סיפור (Toy Soldiers Parachute Drop) –  מתקן המדמה צניחה מגובה, הגבלת גובה כניסה מעל 81 ס"מ.
רטטוי – ההרפתקה (Ratatouille: The Adventure) – מתקן שמתאים לכל גיל ועשוי להתיז מים ולהפחיד מעט. ללא הגבלת גובה.

איך רוכשים כרטיסים לאולפני וולט דיסני בפריז?

הזמנת כרטיס לדיסנילנד פריז או כרטיס לאולפני דיסני מתבצעת בעיקר דרך האינטרנט, רכישה דרך הקופה תבזבז לכם זמן המתנה רב על חשבון זמן ההנאה בפארק וצפויה להיות יקרה יותר מרכישת כרטיס אונליין לדיסני פריז.
עברו על רשימת האפשרויות ובחרו לכם כרטיס שמתאים לחופשה שלכם:

צריכים הסעה לדיסנילנד?
לרכישת כרטיס שאטל לדיסני משדה התעופה – לחצו כאן.
לרכישת כרטיס אקספרס לרכבות ולפארקים – לחצו כאן.

מתקנים באולפני וולט דיסני סטודיו בפריז

אין יותר להציג

מפגשי דמויות באולפני וולט דיסני סטודיו בפריז

מסעדות באולפני וולט דיסני סטודיו בפריז

איפה מוצאים מפה של אולפני וולט דיסני פריז ומידע מתעדכן נוסף?

הדרך הטובה ביותר לקבל את כל המידע העדכני, מפה אינטראקטיבית, עדכונים על אירועים והופעות חדשות, תכנון יום בפארק ומידע נוסף – באמצעות אפליקציית דיסנילנד פריז.
האפליקציה אמנם מתרכזת בדיסנילנד אך מספקת אפשרויות רבות לאולפני וולט דיסני, מומלץ להוריד את האפליקציה עוד טרם הטיסה לדיסנילנד.

האם יש קיצור תורים באולפני וולט דיסני?

בעוד שפארק דיסנילנד פריז מציע את שירות Disney Premier Access באפליקציה הרשמית של הפארק (Fast Pass), שירות המאפשר לקצר תורים למתקנים נבחרים – לא ידוע על אפשרות קיצור תורים לפארק אולפני וולט דיסני.
בדיסני החליטו לשלב באפליקציה גם קיצור תורים לאולפני וולט דיסני, כל מה שתצטרכו לעשות הוא להיכנס לשירות באפליקציה, לרדת ללשוניות הפארקים, לסמן את הפארק הרצוי ולבחור לאיזה מתקן תרצו לרכוש את קיצור התור (המחירים שונים לפי סוג המתקן).

שני פארקים ביום אחד או יותר: האם צריך יום שלם באולפני וולט דיסני?

השאלה הגדולה של מבקרים רבים בכלל וחובבי דיסני בפרט, התשובה נעוצה בזמנים ובמשאבים שיש לכם במסגרת חופשה בפריז עם דיסנילנד, חופשת בר מצווה או בת מצווה בדיסנילנד פריז, חופשה זוגית או נסיעה קבוצתית לדיסנילנד.
במידה ויש לכם את הזמן להשקיע, תוכלו לרכוש כרטיס ליומיים, שלושה ועד ארבעה בפארק שיום אחד או חצי ממנו לכל הפחות יוקדש עבור אולפני וולט דיסני.

במידה ואין ברשותכם רק יום אחד ניתן לרכוש כרטיס ליום אחד לשני הפארקים, המשימה מאתגרת אך אפשרית, תכננו יום בדיסנילנד ואולפני וולט דיסני, השתמשו באפשרות תכנון יום בפארק באפליקציית דיסני והחליטו על אילו מתקנים והופעות אתם מוותרים כדי להספיק את מה שתרצו ביום אחד.

איזה פארק טוב יותר: דיסנילנד פריז או אולפני וולט דיסני?

מבקרים רבים סבורים שזו לא תחרות אמיתית, דיסנילנד פריז מארח כ- 10 מיליון מבקרים מדי שנה והוא נחשב לפארק השעשועים הפופולארי ביותר בעולם.
למרות זאת אין פארק שיותר טוב מהשני והפארקים משלמים אחד את השני, בעוד שדיסנילנד הנקרא גם יורודיסני הוא יותר בסגנון קלאסי עם טירת דיסני של סינדרלה והתעסקות רבה בנסיכים ונסיכות, פארק אולפני וולט דיסני מגיע בגישה יותר מודרנית ומתרכז בסרטים כמו סרטי מארוול, צעצוע של סיפור, רטטוי, מכוניות ועוד.

שאלות נפוצות

כן, למרות שמדובר בפארק הקטן ביותר של דיסני וכולל בתוכו מספר אטרקציות מועט יחסית, מומלץ לבקר בפארק לפחות פעם אחת.

הפארק מחולק לאזורים שונים העוסקים בהפקת סרטי וסדרות דיסני, כ- 13 מתקנים ממתנים לאורחים, הופעות, מסעדות וחניות מזכרות.

על אף שמומלץ לבקר בדיסנילנד פריז (יורודיסני) יותר מיום אחד, ניתן לשלב את שני הפארקים ביום אחד עם וויתור על חלק מהמתקנים ותכנון יום מוקפד באמצעות האפליקציה של דיסנילנד פריז.

אפליקציית דיסנילנד פריז מאפשרת קיצור תורים באמצעות שירות Disney Premier Access (לשעבר Fast Pass), בתוך השירות בחרו את פארק וולט דיסני ובחרו איזה מתקן תרצו לקצר אליו את התור.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!