חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 ימים בדיסנילנד פריז בהרכב של 2 הורים מעריצי דיסני ושתי נסיכות (5,7)

עזרה בתכנון הטיול לפריז ודיסני? השאירו פרטים 👇

אז אחרי כמעט 5 ימים בדיסנילנד פריז בהרכב של 2 הורים מעריצי דיסני ושתי נסיכות (5,7), ריכזנו כמה טיפים לשימוש הקבוצה הנפלאה (זהירות חפירה):
הסעות: הגענו בשעה מאוחרת יחסית וגבולית מבחינת השימוש במג'יק שאטל של דיסני ולכן בדרך הלוך לקחנו את "עובדיה" שירות מאוד מאוד נוח ויעיל, אם כי יקר מעט (120 יורו), המתין לנו נהג עם שלט ורכב גדול ולקח אותנו עד לפתח המלון. בדרך חזור השתמשנו בשירות המג'יק שאטל של דיסני (70 יורו) מפתח המלון ועד לשדה התעופה. נוח מאוד.
טיפים: יש לשים לב במג'יק שאטל לשעות בהם הוא עובד, הוא עושה סיבוב בין המלונות. שימו לב שהוא מוריד בשדה התעופה במקום קבוע בטרמינל ולעיתים יש ללכת בתוך הטרמינל כרבע שעה עד לטרמינל שלכם.
התארחנו במלון סקויה לודג'- מלון משולם לאירוח עם ילדים, כמובן שהוא כולל את היתרון הגדול ביותר שהוא שעת הקסם בבוקר (השתמשנו בה כל יום) והגדולה שלו זה שהוא במרחק הליכה מהפארקים (יש לו גם שאטלים לפארקים אבל לא השתמשנו בהם), יש בו אוירה מרגיעה של "יער" והוא על שפת האגם. בכל יום בצהריים עשינו הפסקה של מנוחה מהאינטנסיביות של הפארקים. במלון יש חנות דיסני קטנה, שירות לאורח (קונסיירג'), וגם מפגש עם דמות בכל יום בשעות מסויימות (לא יצא לנו כי מוקדם בבוקר הלכנו לפארק).
טיפים: לבקש חדר קרוב ללובי ולשירותי המלון (הבנו שיש למלון כמה אגפים וחלקם מרוחקים) אנחנו הגדלנו לעשות וביקשנו מחברה דוברת צרפתית להתקשר למלון מראש ולבקש חדר קרוב, ואפילו גם מקרר וקומקום (שבדרך כלל אין בחדרים), נאמר לה שבעיקרון אין, אבל כשהגענו הופתענו לגלות שלא רק שארגנו לנו חדר קרוב מאוד ללובי ולכניסה (וגם קומה ראשונה) אלא גם כולל מקרר, קומקום ומכונת קפה, בקיצור, מושלם.
שעות הקסם – היתרון המרכזי של מלונות דיסני הוא שעות הקסם, לא להתעצל, לקום מוקדם ולהתייצב בפארקים כבר ב 8:15 (שעת הקסם מתחילה ב 8:30) יש תור מיוחד לאורחי המלונות (בפארק הגדול זה מימין). כדאי כאמור להיות ממש מוקדם ולהיכנס בין הראשונים. מה שתספיקו בשעת הקסם בבוקר זה לפעמים יותר מכל היום. אגב, במהלך היום בדיסני כמעט לכל דבר יש תור (גם להצטלם עם דמויות, גם לשירות לאורח, ולפעמים גם לשירותים) אז אם יש לכם צורך במשהו מסויים (שירות לאורח) או חלום להצטלם עם דמות מסויימת, תעשו את זה בבוקר.

המלצות למתקנים בשעות הקסם:

הפארק הגדול: פיטר פן, רכבת הר הרעם, באז לייטר, ספייס מאונטן (ככל שאתם לא מעוניינים בסינגל ריידר)
בפארק האולפנים: קראש קוסטר, רטטוי, ווב (ספיידרמן), רכבת ההרים של הנוקמים (ככל שאתם לא מעוניינים בסינגל ריידר)
מעבר לשעת הקסם טיפ נוסף לתורים קצרים בפארק האולפנים הינו, אם אתם מגיעים למספר ימים וכבר ראיתם את מופע הסיום בפארק הגדול, אפשר להגיע לפארק האולפנים בערב, לקראת סגירת הפארק הוא מתרוקן (כולם הולכים לראות את המופע בפארק המרכזי) וניתן לעשות מתקנים מבוקשים עם זמני תורים שפויים יותר.
קיצור תורים: לגבי קיצור תורים, יש המון פוסטים בעניין ולכן לא ארחיב כאן, רק בקצרה, השתמשו בתבונה בסינגל ריידר (רוכב בודד שמועלה לבד ללא תור כמעט) יש קיצור תורים בתשלום (פרימייר), וכמובן יש רמות שונות של קיצורי תורים לאנשים עם מוגבלויות ובעיות רפואיות (ניתן לברר מולי בפרטי).
מתקנים שנתקעים – קורה לעיתים שמתקן נתקע (הרבה פעמים זה בשעת הקסם בבוקר כשהם מריצים את המתקן), אם אתם ממתינים בתור כשה קורה, ההמלצה שלי זה להמתין מעט, אם ההשבתה נמשכת מעבר לכמה דקות, ניתן לצאת מהמתקן ולבקש כרטיס חזרה ללא תור שימו לב שלא תמיד זה ניתן אוט' מחוץ למתקן ויש ללכת לשירות לאורח ולבקש – היינו ללכת לשירות לאורח (סיטי הול בכניסה לפארק הראשי, או ביתן השירות לאורח מימין לכניסה לאולפן 1 בפארק האולפנים) להסביר שהמתנתם והמתקן נתקע ולקבל כרטיס חזרה למתקן ללא תור. לעיתים לשירות לאורח עצמו יש תור, אז אם אתם כבר המתנתם בשירות לאורח תבקשו כבר גם סיכות (חינמיות) שמתאימות לביקור שלכם (ביקור ראשון, יומולדת, חגיגה וכו').
התמצאות בפארקים: בשל העובדה שדיסני פריז עברו לגישה ירוקה אין יותר חלוקת מפות התמצאות בפארקים (גם לא שקיות קניות) אלא רק שימוש באפליקציה.
טיפים: להוריד את האפליקציה (שכוללת גם זמני המתנה בכל מתקן) לפני הביקור ולהיתמצא בה היטב לפני שמגיעים, לרבות היכרות עם המיקום של המתקנים שאתם מעוניינים לעשות ואיך מגיעים אליהם. האפליקציה מאוד נוחה וכוללת מידע חשוב אבל אם יש לכם דרך להשיג גם מפת נייר שתהיה אתכם זה עדיף (ניתן להוריד PDF באתרים מסויימים או אפילו מפה ישנה מביקור קודם) שכן לפעמים האפליקציה לא נוחה לניווט כללי באתר והיא גם צורכת סוללה מהנייד.

טיפים לציוד שכדאי לקחת:

סוללה נטענת לניידים (לא מחזיקים יום שלם במיוחד עם שימוש באפליקציה כל היום).
כובעים וקרם הגנה, יש שמש ולא כל המקומות מוצלים (במיוחד בהמתנה למצעדים)
בקבוקי מים – אחד ההוצאות הכי גדולות בפארקים שה שתייה. קחו איתכם בקבוקי מים, יש המון מקומות של מים קרים למילוי חוזר של הבקבוקים.
מופעים ומצעדים: בשלב זה בפארק הראשי יש מספר מצעדים קטנים במהלך היום לכבוד היומולדת 30 של הפארק (יש להתעדכן בשעות באפליקציה) המצעד עובר ברחוב הראשי נעצר למופע ריקודים קצר בכיכר הראשית וחוזר חזרה. נחמד מאוד להפוגה במהלך היום. מעבר לזה יש את המצעד הגדול בסביבות 17:45 והוא מתחיל מימין לטירה ומסתיים ברחוב הראשי, וכולל את מיטב הדמויות של דיסני שווה ממש. בסיום היום יש את המופע סיום שבטירה. שהוא למעשה מופע כפול ב 22:50 יש מופע של כרבע שעה של הקרנות על הטירה בשילוב רחפנים (לכבוד יומולדת 30) ומיד לאחריו מופע הסיום הרגיל של ההקרנה על הטירה בתוספת מזרחות לייזרים וזיקוקים. מדובר במופע הדגל של היום לא להחמיץ.

טיפים למופעים ולמצעדים:

במצעד מומלץ להגיע לפחות כחצי שעה קודם ולהתמקם בצד השמאלי של הרחוב הראשי (אם אתם עם הפנים לטירה והגב לכניסה) שכן זה הצד המוצל. בצד הימני יש שמש (אלא אם מדובר ביום מעונן) ולכן קשה מאוד להמתין שם כחצי שעה עד למצעד.
טיפ למתקדמים: הרבה פעמים הדמויות במצעד נותנות יחס מיוחד לילדים שמחזיקים בובות שלהם עצמם או לילדים שמחופשים אליהם. אנחנו הבאנו מהארץ שמלות של נסיכות והלבשנו את הבנות בהתאם לנסיכות במצעד. האושר של ילדה מחופשת לרפונזל שמקבלת חיבוק או נשיקה מרחוק מהנסיכה האהובה עליה שווה את הכל.
במופע הסיום: את המופע ניתן לראות גם מרחוק יחסית אבל אם רוצים להינות ממנו כמו שצריך, יש להתמקם קרוב. אם אתם עם ילדים / עגלות יש להגיע כשעה וחצי לפני המופע ולתפוס מקום קרוב לטירה ככל הניתן מהכיוון של הרחוב הראשי, אם אתם ללא ילדים ולא אכפת לכם להידחף מעט, ניתן להגיע גם כחצי שעה לפני ולנסות לפלס דרך. יש שלב קצת לפני המופע שכולם נעמדים ואז ניתן לעבור קצת (כמו בהופעות מוזיקה גדולות).
פוטו פאס פלוס- מדובר בכרטיס לרכישה בו ניתן להטעין את כל התמונות שמצולמות במתקנים האקסטרימיים ואת התמונות של צלמי הדמויות. בסופו של יום לאחר כ – 5 ימים בדיסני לא בטוח שזה היה שווה, אמנם קיבלנו את כל התמונות מהמתקנים וכמה תמונות מצילום עם דמויות ואפילו "תמונת קסם" אחת (תמונה של צלם באתר שאליה מוסיפים אפקט כלשהו אחר כך) אבל בניגוד לפארקים בארה"ב בהם פזורים המון צלמים ברחבי הפארק, כאן כמעט לא היו צלמים ואפילו בשביל תמונה אחת של ארבעתינו על רקע הטירה היינו צריכים לבקש ממישהו שיצלם אותנו (כי לא היה שם צלם). בקיצור בשביל כמה תמונות ממתקנים לא בטוח ששווה…
מופעים – בכל פארק יש מופע דגל בפארק הגדול זה מלך האריות, בפארק האולפנים "מיקי והקוסם" (יש בפארק האולפנים גם מופע מעולה של כוכבי דיסני ג'וניור למי שיש לו ילדים קטנים, וכן בפארק האולפנים אמור לעלות בחודש הבא מופע חדש של פיקסאר) מדובר במופעים מאוד מושקעים (ללא תוספת תשלום) שמופיעים מספר פעמים ביום (יש להתעדכן בשעות באפליקציה). כדי להבטיח את המקום למופע (מכניסים את כולם עד שהאולם מתמלא) יש לעמוד כשעה לפני בתור או להבטיח את המקום בתשלום. לדעתנו המופיע של מלך האריות לא מספיק טוב ולא מצדיק את ההיפ סביבו, לעומת המחזמר שרץ בעולם וההופעות של מלך האריות בארה"ב הוא ממש חלש. אפילו החלק של מלך האריות בתוך המופע של "מיקי והקוסם" הרבה יותר טוב.
טיפים: למי שיש מאסטרכארד מקבל מקום שמור למופע. יש להגיע לשירות לאורח, עם כרטיס האשראי ותעודה מזהה, שעתיים לפני שעת המופע המבוקשת (יש להגיע קצת קודם כי גם בשירות לאורח יש תור והכרטיסים השמורים מוגבלים) ולקבל כרטיס שמור, ואז ניתן להגיע כחצי שעה לפני המופע לאולם עם הכרטיס ולהיכנס.
ביתן הנסיכות – קיבל ממני כותרת נפרדת כי מדובר בתופעה בפני עצמה. כל מי שעוקב אחרי זמני ההמתנה בתורים בדיסני וודאי שם לב שלא ספייס מאונטן וגם לא ספיידרמן, האטרקציה שזמני ההמתנה שלה הכי ארוכים באופן משמעותי לאורך כל היום היא ביתן הנסיכות, ובכן אנחנו בזבזנו כשעה וחצי מהחיים בהמתנה (לרבות בזבוז של דקות יקרות מתוך "שעת הקסם") וניתן לומר שזה לא מצדיק את זה. מדובר בפגישה של כמה דק' עם נסיכה (יש כמה נסיכות אבל כנראה בגלל הלחץ נותנים להיפגש רק עם נסיכה אחת) והם לא מוכנים לומר מי הנסיכה. אז לילדות קטנות זה מדהים ולמרות מכשול השפה הנסיכה מאוד ידידותית, אבל מפה ועד שעה וחצי המתנה (במקרה הטוב) תעשו לעצמכם טובה ותוותרו, מה גם שאם הקטנטנה שלכם לא מכירה היטב את כל הסרטים והיא מקבלת נסיכה שהיא בסוף לא מכירה (לא כולם מכירים את טיאנה) אז זה יכול להיות אכזבה גדולה.
שביתות, עיצומים, וקניון וואל דיורופ – לנו היתה שביתה באחד הימים שגרמה לביטול המצעדים והמופעים, דבר שיצר עומס על שאר המתקנים. למזלנו לקחנו 5 ימים אז נערכנו לכך וראינו את המופעים יום קודם. באותו יום לקחנו הפסקה של כמה שעות לנסיעה לקניון להתאוורר. תחנה אחת ברכבת מהמתחם של דיסני. קניון עם המון מותגים (כן, גם פריימרק) אבל לא משהו מיוחד ובעיקר לא ממוזג בכל המקומות…
אוכל כשר – יש מספר אפשרויות לאוכל כשר, אנחנו הזמנו מהמסעדה 1020C ניתן לתקשר איתם בעברית ומסכום של 80 יורו הם עושים משלוח למתחם תחנת הרכבת שליד הפארקים, מאוד נוח ומגיע חם. אנחנו התאחדנו עם עוד משפחה והגענו לסכום ההזמנה. יש להזמין יום קודם. אופציה נוספת היא מנות כשרות במסעדות של דיסני, בניגוד לארה"ב כאן זה מאוד לא נוח וצריך להתקשר לחברה שמספקת את זה לפארקים לפחות 48 שעות מראש (לא התנסינו). כמו כן בקניון ואל דיורופ יש סופר מרקט ענק עם מחלקה כשרה.
בסופו של יום היה טיול מושלם, צריך להבין שהפארקים של דיסני זה לא סתם פארק עם מתקנים והופעות מדובר בחוויה אחרת שלא דומה לפארקים אחרים, ולחוות אותה עם ילדות שמספיק צעירות כדי להסתובב עם שמלות של נסיכות ולהתרגש דרכן זה פשוט מדהים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן