חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מוזיאון הצבא בפריז (Musée de l'Armée)

עזרה בתכנון הטיול לפריז ודיסני? השאירו פרטים 👇

מוזיאון הצבא בפריז (Musée de l'Armée)

הצצה מרתקת להיסטוריה של הצבא הצרפתי

ברובע השביעי של בירת צרפת, במתחם האנוליד (Invalides) המרהיב, נמצא מוזיאון המוקדש כולו לחיי הצבא הצרפתי- מימי הביניים ועד היום. נחשב לאחד מהמוזיאונים הגדולים בעולם לתחומו, המוזיאון מכיל מאות כלי נשק ייחודיים וסיפורים מיוחדים עוד יותר.

מתחם האנוליד (Hôtel des Invalides) בו שוכן המוזיאון, הוא קומפלקס מוזיאונים מרהיב שמציע למבקרים בו הצצה להיסטוריה ולתרבות הצבאית של צרפת. המתחם נבנה במאה ה17 על ידי מלך צרפת דאז, לואי ה-14. תחילה, נבנה המקום כבית חולים לחיילים. במתחם תוכלו למצוא מספר מונומנטים חשובים, ביניהם כנסיית "דום דה אנווליד" (Dôme des Invalides), כנסייה מפוארת המאכלסת את קברו של נפוליאון. בנוסף למוזיאון הצבא הנמצא במתחם עליו נרחיב מיד, ישנם מוזיאונים מעניינים אחרים והמתחם מתהדר בחצר מלכותית גדולה, בה מתקיימים עד היום טקסים ומצעדי צבא.

סיור במוזיאון הצבא:

הסיור במוזיאון הצבא מתחיל בחצר המתחם המפוארת, בה תוכלו למצוא תערוכה ובה 60 תותחים מקוריים ששימשו את הצבא הצרפתי במלחמותיו. החצר מעוטרת בפסלים שונים, בין היתר של אנשי צבא חשובים עליהם תוכלו לקרוא הסברים מעמיקים.

תערוכת הנשק והשריון (המאה ה13- המאה ה17): תערוכה זו מכילה את אחד מאוספי הנשק והשריון הגדולים באירופה. אוסף זה מספר לנו באופן כרונולוגי על התפתחות הנשק והציוד הצבאי בין המאות ה13 ל17, ומלבד כלי נשק עתיקים מסקרנים נוכל לראות גם ממצאים ארכיאולוגיים וללמוד על אופן הלחימה באותן השנים.

מלבד הנשקים הצרפתים שנוכל למצוא בחלק זה של המוזיאון, נוכל לראות תערוכת כלי נשק מהאימפריה העות'מאנית, ציוד של לוחמים טורקיים, נשקים הודים, שריונות סיניים ועוד. חלק מהאוסף הזה הוא מתנות דיפלומטיות שקיבלו שליטי צרפת לאורך השנים, וחלק הובא מארצות אלו במיוחד למוזיאון.

המאה ה17 עד המאה ה19:

הביקור ממשיך בחללים המספרים לנו על חיי הצבא הצרפתי בין המאה ה-17 למאה ה-19. בחלק זה נוכל להתרשם מהסברים על הקרבות הגדולים של אותן השנים, מסעות וכיבושי הצבא הצרפתי, נפגוש את דמויות המפתח שהשפיעו על הצבא והממלכה הצרפתית באותן השנים ונלמד על הטכנולוגיות והטקטיקות השונות שפותחו באותה התקופה בכדי להביס את האויב.

בחלק זה נוכל למצוא ציוד לחימה צרפתי- כלי נשק, ווסטים, רתמות, בנוסף למדי חיילים, דגמי ארטילריה ועוד.

אל תפספסו את "חדר הואובאן" (The Vauban Room) שכולל את פסליהם של 14 פרשים צרפתים- תוכלו להתרשם מכלי הנשק שלהם, אופן הלבוש המיוחד שלהם, וציורי הקיר המדהימים בחלל זה.

שתי מלחמות עולם:

החלל הבא אליו תמשיכו בסיור הוא אחד החללים המעניינים במוזיאון. החלל מוקדש לשנים 1871 ועד 1945, ומציג את סיפור שתי מלחמות העולם בהיבט הצבאי.

תוכלו למצוא בחללים אלו עשרות מיצגים מרתקים- חפצי חיילים, מדים, חרבות טקסים, סמלים, ציורים וכמובן כלי נשק.

במקום תוכלו לצפות בסרטים תיעודיים, תמונות ומפות שמספרים את סיפור שתי המלחמות.

חלק זה של המוזיאון מורכב מחדרים רבים, שכל אחד מהם מגולל סיפור על תקופת הצבא הצרפתי בשתי המלחמות.

אל תפספסו ביקור בחדר – De Lattre room, המציג את השנים 1944-1945, שכונו "שנות האור", השנים בהן בעלות הברית נחתו בשטחי צרפת- בצפון ובדרום, תקפו את הצבא הגרמני וסיימו את מלחמת העולם השנייה.

מיצגים נוספים במוזיאון:

חדר דגמי ארטילריה – חדר ובו פסלים רבים המציגים דגמי כלי נשק וארטילריה שונים, כמו גם דמויות חיילים. חדר מרתקת וצבעוני.

חדר כלי הנגינה- מציג דמים רבים של כלי נגינה ששימשו לאורך שנים את המצעדים הצבאיים ולהקות הנגינה הצבאיות.

חדר שארל דה גול- חדר בסגנון עתידני מעניין, שנועד להציג את מפעל חייו של שארל דה גול. חדר זה מספק חוויה אינטראקטיבית ומלווה בתמונות, חפצים וסיפורים על חייו.

למי מתאים הביקור במוזיאון?

הביקור במוזיאון יכול להיות חוויה מעולה למשפחות עם ילדים, שיתלהבו מכלי הנשק הרבים ומהסיפורים המרתקים. הביקור מומלץ לחובבי היסטוריה וחובבי כלי נשק. ניתן לשלב את הביקור במוזיאון הצבא עם שאר קומפלקס המוזיאונים במתחם, ביניהם קברו של נפוליאון.

כמה זמן להקדיש למוזיאון?

בין שעה וחצי לשלוש שעות יספיקו בכדי לראות את מוזיאון הצבא. אם ברצונכם לבקר בשאר קומפלקס המוזיאונים במתחם האנווליד, תצטרכו להקדיש לביקור בין 3 ל-4 שעות.

מידע חשוב:

המוזיאון נמצא במתחם האנווליד (Hôtel des Invalides), שממוקם ברובע ה-7 של העיר פריז.

ההגעה למתחם נוחה מאוד, והדרך המומלצת להגיע הינה בקו מטרו- לתחנות Varennes, Invalides או La Tour Maubourg.

כמו כן, קווי אוטובוס רבים מגיעים מרחבי פריז למתחם המוזיאונים- 28, 69, 82, 92, 63 ו-83.

למגיעים עם רכב, ניתן לחנות בתשלום בכתובת: 23 rue de Constantine.

שעות פתיחת המתחם: בכל יום בין השעות 10:00-18:00

כרטיס: כרטיס כניסה כולל כניסה חופשית לכלל המתחם, ביניהם גם מוזיאון הצבא. עלות הכרטיס הינה 14 אירו לאדם. הכניסה מתחת לגיל 18 ולבני 26 ומטה המחזיקים בדרכון אירופאי- חינם.

מומלץ להזמין כרטיסים מראש.

לסיכום, מוזיאון הצבא הצרפתי הוא מוזיאון ייחודי שיספק לכם הצצה מדהימה להיסטוריית הצבא הצרפתי, מהמאה ה-14 ועד אחרי מלחמת העולם השנייה. בין אם אתם חובבי היסטוריה ותרבות, מטיילי סולו או משפחות עם ילדים, הביקור במוזיאון יהיה חווייתי ומרתק. שלבו את הביקור עם שאר המוזיאונים והמונומנטים במתחם האנווליד, ותספגו את ההיסטוריה והתרבות הפריזאית בחצר המתחם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!