Search
Close this search box.

"זה עולם קטן" – Its A Small World

עזרה בתכנון הטיול לפריז ודיסני? השאירו פרטים 👇

"זה עולם קטן" / Its A Small World

"זה עולם קטן" בדיסנילנד פריז הוא מתקן רכיבה חשוך, על בסיס מים הממוקמת באזור הפנטזילנד של הפארק.

אטרקציה זו ידועה בחגיגה העליזה של הרמוניה עולמית, הכוללת למעלה מ-300 בובות אנימטרוניות בתלבושות מסורתיות מתרבויות ברחבי העולם, כולן שרות את שיר הנושא האיקוני של הנסיעה בשפות שונות.

הרעיון המרכזי של "זה עולם קטן" היה ליצור אטרקציה שחגגה את האחדות הבינלאומית ואת הקהילה הגלובלית, המשקפת את האופטימיות של דיסני לגבי הרמוניה עולמית.

האטרקציה כוללת שייט עדין בסירה דרך סצנות שונות המתארות תרבויות ואזורים שונים ברחבי העולם, כל זאת תוך השמעת השיר בעל שם השם, שהלחין האחים שרמן, שהפך מאז להמנון של הבנה בינלאומית.

it's a small world ride disneyland

קצת היסטוריה לפני שמתחילים…

"זה עולם קטן" בדיסנילנד פריז ניצב כסמל של אחדות והרמוניה, המגולל את החזון של וולט דיסני לטפח שלום והבנה גלובליים באמצעות אטרקציה פשוטה אך עמוקה בפארק שעשועים.

"זה עולם קטן" נוצר במקור עבור היריד העולמי של ניו יורק ב-1964, נוצר על ידי וולט דיסני וצוות האימג'ינרים שלו, כולל מרי בלייר האגדית, שמילאה תפקיד מרכזי בסגנון האמנות הייחודי שלה.

הפופולריות העצומה של הנסיעה ביריד הובילה להשתלבותו לאחר מכן בדיסנילנד בקליפורניה ומאוחר יותר, העיבוד שלה לדיסנילנד פריז, שפתח את שעריו באפריל 1992.

העיצוב של "זה עולם קטן" בדיסנילנד פריז הוא עדות לחזונה האמנותי הייחודי של מרי בלייר, המאופיין בייצוגים המסוגננים והצבעוניים של אנשים ומקומות.

חזית האטרקציה היא ארמון גחמני המעוטר במגדל שעון תוסס, המבצע תצוגת אנימציה כל רבע שעה, כובש את האורחים עוד לפני שעלו לנסיעה.

בפנים, המבקרים נלקחים למסע בסצנות שונות המייצגות יבשות ואזורים, כולל אירופה, אסיה, אפריקה, אמריקה ואיי דרום האוקיינוס השקט.

כל סצנה מאוכלסת על ידי בובות אנימטרוניות לבושות בלבוש מסורתי, מבצעות ריקודים ופעילויות האופייניות לתרבויות שלהן, בתוך הגדרות המהוות שילוב של ציוני דרך איקוניים ווויגנטים פסטורליים.

גרסת פריז של הנסיעה כוללת סצנות ודמויות שתוכננו במיוחד כדי להדהד עם הקהל האירופי, המציגות את המחויבות של דיסנילנד פריז להכללה ורלוונטיות תרבותית.

המסר של האחדות העולמית של האטרקציה מודגש על ידי המעבר החלק בין הסצנות, המצביע על אנושיות משותפת שחורגת מגבולות גיאוגרפיים ותרבותיים.

Powered by GetYourGuide

משמעות תרבותית

"זה עולם קטן" זכה לשבחים וגם לביקורת על הצגתו של תרבויות שונות.

למרות שהוא נחגג בשל המסר החיובי שלו של אחווה ושלום עולמיים, חלקם מתחו עליו ביקורת על כך שהוא מפשט את המורכבות התרבותית ומנציח סטריאוטיפים.

למרות הביקורות הללו, הנסיעה נותרה אטרקציה אהובה, בעיקר בשל המסר הבסיסי שלה של תקווה ואחדות.

משמעותה התרבותית של האטרקציה חורגת מעבר למסרה המיידי, והיא משמשת כהשתקפות של העידן בו נוצרה – תקופה שבה העולם נאבק במלחמה הקרה, בדה-קולוניזציה ובתנועת זכויות האזרח.

"זה עולם קטן" הותיר חותם בל יימחה על התרבות הפופולרית, עם המנגינה הקליטה והדימויים האייקוניים שלו שטבעו בתודעה העולמית.

הדגש של הנסיעה על שלום, הבנה ואנושיות משותפת העניק השראה לאינספור מבקרים, וטיפח תחושת אזרחות עולמית ואמפתיה בקרב הדורות.

יתרה מכך, האטרקציה השפיעה על תעשיית פארקי השעשועים, ויצרה תקדים לרכיבות שאינן רק משעשעות אלא גם מעבירות מסרים משמעותיים.

"זה עולם קטן" מדגים את כוחם של פארקי שעשועים כמוסדות תרבות המסוגלים לחנך ולעורר השראה, מעבר לשעשוע בלבד.

על חווית הנסיעה במתקן, למה לצפות?

שייט בסירה – המבקרים עולים על סירות קטנות באוויר הפתוח ברציף טעינה.

כל סירה נועדה לשאת מספר נוסעים דרך נתיב מים מפותל ומקורה – הנסיעה עדינה ונגישה לאורחים בכל הגילאים, מה שהופך אותה לפופולרית במיוחד בקרב משפחות.

סצנות ועיצוב – ככל שהסירה מתקדמת, היא עוברת דרך סדרה של סצנות מעוצבות בקפידה המייצגות יבשות ואזורים שונים  – אלה כוללים את אירופה, אסיה, אפריקה, אמריקה ואיי דרום האוקיינוס השקט.

כל אזור מתעורר לחיים עם תפאורות תוססות, הגדרות מפורטות ודמויות אנימטרוניות.

דמויות – הבובות האנימטרוניות הן מאפיין מרכזי של האטרקציה, המייצגות ילדים מכל העולם.

הם מבצעים ריקודים ושירים מסורתיים, מעוטרים בתלבושות המשקפות את המורשת התרבותית שלהם.

האנימטרוניקה בולטת בתנועות והביטויים המסונכרנים שלהן, התורמות לחוויה הסוחפת של הנסיעה.

מוזיקה – שיר הנושא המכונה "זה עולם קטן", שהלחין האחים שרמן, הוא לחן קליט שמתנגן לאורך כל הרכיבה בשפות שונות.

הלחן הפשוט החוזר על עצמו והמילים האופטימיות שלו מדגישים את המסר של הנסיעה של אחדות ושלום בינלאומיים.

Powered by GetYourGuide

מה כלול?

ייצוג תרבותי – הנסיעה כוללת ייצוג רחב, אם כי מסוגנן, של תרבויות גלובליות.

נקודות ציון וסמלים איקוניים משולבים בחוכמה בסצנות, כמו מגדל אייפל עבור צרפת, הטאג' מאהל עבור הודו, והחומה הסינית עבור סין, בין היתר.

עיצוב אמנותי – השפעתה של מרי בלייר ניכרת בכיוון האמנותי של הנסיעה, המאופיינת בצבעים עזים, צורות גיאומטריות ותמימות ילדותית.

האסתטיקה הכוללת של האטרקציה היא גחמנית וגם נוסטלגית, ומושכת תחושת פליאה ונוסטלגיה.

אלמנטים אינטראקטיביים – בעוד שהרכיבה מורכבת בעיקרה מהתבוננות פסיבית, הסביבות הסוחפות והפסקול המקיף מפעילים את חושיהם של המבקרים, ויוצרים חוויה אינטראקטיבית ששובה את הדמיון.

דגשים ומידע חשוב על המתקן

  • המתקן, הוא מתקן רכיבה חשוך, על בסיס מים הממוקם באזור הפנטזילנד של הפארק המדהים, דיסנילנד פריז.
  • המתקן מתאים מאוד למשפחות מכיוון שאין לו שום הגבלות גיל, גובה ומשקל.
  • המתקן נגיש לחלוטין לנכים, עיוורים וכלבי נחייה וגם לנשים בהריון.
  • החוויה במתקן היא חשוכה כמעט לחלוטין, היו מודעים לכך לפני הכניסה למתקן.

המתקן נמצא באזור הפנטזילנד של דיסנילנד פריז – (ראו במפות למטה)

Powered by GetYourGuide

לסיכום,

בסיום, המתקן "זה עולם קטן" בדיסנילנד פריז תופס באמת את תמצית התקווה, הביחד והיצירתיות.

בשייט קסום זה, המבקרים יוצאים להרפתקה שחוצה את חבלי התרבות והמקום, המובאת לחיים על ידי העיצובים הצבעוניים של מרי בלייר, המנגינות הקליטות של האחים שרמן והאנימטרוניקה מעוררת הכבוד.

אולם, זה הרבה יותר מסתם נסיעה מהנה – זו חוויה לימודית ומקור השראה, שדוחפת אותנו להיזכר עד כמה כולנו מחוברים וכמה יפה המגוון של העולם שלנו.

אנשים מכל הגילאים נלקחים למסע גחמני, עם שיר בלתי נשכח בשפות רבות, המעודד את כולם לחשוב על החשיבות של שלום והבנה.

"זה עולם קטן" הוא לא רק אטרקציה – זוהי חגיגה של תרבויות מסביב לעולם, חגיגה לחושים ותזכורת עדינה לכך שבסכימה הגדולה של הדברים, ההבדלים בינינו קטנים בהשוואה למה שאנו חולקים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp

חוויה בדיסני מתחילה כאן

error: Content is protected !!

מחכים לך בפייסבוק!