חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שלגיה ושבעת הגמדים – Snow White And The Seven Dwarfs

עזרה בתכנון הטיול לפריז ודיסני? השאירו פרטים 👇

שלגיה ושבעת הגמדים - Blanche-Neige et les Sept Nains (בצרפתית)

שוכן בלב דיסנילנד פריז, "Blanche-Neige et les Sept Nains" (שלגיה ושבעת הגמדים) הוא מתקן המסמל את המורשת המתמשכת של סרט האנימציה הראשון של דיסני.

האטרקציה האהובה הזו, שהיא חלק מאזור הפנטזיה (FantsayLand) של הפארק, מציעה לאורחים מסע קסום בסיפורה האיקוני של שלגיה, אמה החורגת המרושעת ושבעת הגמדים הנאמנים שלה.

"שלגיה ושבעת הגמדים" בדיסנילנד פריז היא נסיעה אפלה המובילה את המבקרים ללב סרטו העלילתי פורץ הדרך של וולט דיסני משנת 1937, שנחגג לא רק בגלל המשמעות ההיסטורית שלו כסרט האנימציה הראשון באורך מלא, אלא גם בזכותו.

על האטרקציה ולמה לצפות?

האטרקציה מזמינה את האורחים לעלות על רכבים מעוצבים באסתטיקה כפרית ומיוערת, ומכינה את הבמה למסע אל עולמה הקסום של שלגיה.

כלי רכב אלה משמשים כמרכבות אל מחוזות הדמיון, נעים דרך סצנות מעוצבות בקפידה המוארות באור שחור.

טכניקת תאורה ייחודית זו מדגישה את הצבעים התוססים והפרטים המורכבים של כל סצנה, ויוצרת ניגודיות חיה שמביאה את הקלאסיקה המצוירת לחיים בצורה קסומה וסוריאליסטית כאחד.

הנסיעה "Blanche-Neige et les Sept Nains" שוקעת את המבקרים בעולם של שלגיה באמצעות עיצובי תפאורה מורכבים, אנימטרוניקה ומוזיקה ישירות מהסרט מ-1937.

כשהאורחים עולים על עגלות המכרות שלהם, הם יוצאים למסע שלוקח אותם מהקוטג' הצנוע של שלגיה אל היער החשוך והמבשר, ואז עמוק לתוך מכרה היהלומים של הגמדים, ולבסוף לטירה של המלכה המרושעת.

עיצוב האטרקציה משחזר בקפידה סצנות מפתח מהסרט, ומאפשר לאורחים לחוות את הקסם, המתח של הסיפור, ובסופו של דבר, את הרזולוציה המשמחת שלו.

השימוש באנימטרוניקה מחייה את הדמויות, כאשר שלגיה, שבעת הגמדים והמלכה המרושעת משחקים כולם את תפקידיהם לשלמות.

תשומת הלב לפרטים במסגרות ובדמויות, יחד עם הפסקול המקורי, גורמת לחוויה סוחפת שכובשת את הצעירים והמבוגרים כאחד.

זהו מסע אחורה בזמן אל מקורות האנימציה של דיסני, כאשר כל פינה שפונה חושפת עוד סצנה אהובה מהסרט הקלאסי.

Powered by GetYourGuide

על העיצוב והרעיון שמאחורי

התור של האטרקציה הוא חוויה בפני עצמה, שנועדה למשוך את המבקרים בזמן שהם ממתינים לתורם.

הבניין שבו שוכן הנסיעה מעוטר בעמודי אבן מפוסלים בצורות של חיות, נברשות הנושאות את מוטיב ליבה של שלגיה, ובמבט הפקוחה של המלכה המרושעת המציץ מחלונה.

הפרטים האלה לא רק משמשים לבדר אלא גם להטביע את האורחים בעולם הסיפור, ומעודדים אותם להשתתף באופן פעיל בסיפור החוויתי עוד לפני שהנסיעה מתחילה.

Snow White and the Seven Dwarfs disneyland paris
המשאלה של סינדרלה במתקן המחודש

שלגיה ושבעת הגמדים וסיפורה של סינדרלה

דיסנילנד פריז, הידועה בשזירת קסמים ואגדות במרקם האטרקציות שלה, הייתה עדה לשינויים רבים מאז פתיחתו.

אבולוציה אחת כזו התרחשה עם סגירת "Blanche Neige et les Sept Nains" (שלגיה ושבעת הגמדים) וההקדמה שלאחר מכן של "סיפורה של סינדרלה".

המעבר הזה מסמן פרק משמעותי בהיסטוריה של הפארק, המשקף את מחויבותו המתמשכת לחדשנות ואת הפיתוי המתמשך של הסיפורים הקלאסיים של דיסני.

"Blanche Neige et les Sept Nains" היה יותר מאטרקציה – זה היה פורטל לעולמה הגחמני של שלגיה, שהזמין אורחים לחוות את השיאים והמורדות של הנרטיב לצד הדמויות האהובות שלו.

האורחים נפרדו מסצנה חגיגית בהשתתפות שלגיה, הנסיך וכל שבעת הגמדים על קשת, כששלגיה יושבת בחן על סוסו של הנסיך, מנופפת לשלום.

סצנת היציאה הזו, על רקע טירת הנסיך בין העננים, הותירה את המבקרים עם רושם מתמשך של שמחה ונחת.

סגירת הנסיעה "שלגיה ושבעת הגמדים", בדיסנילנד פריז, ואטרקציות דומות בפארקים אחרים של דיסני, מעוררת לעתים קרובות דיונים על האיזון בין להישאר נאמנים לסיפורים המקוריים לבין הסתגלות לרגישויות של הקהל המודרני.

בעוד שהסיבות הספציפיות להשבתת הנסיעות יכולות להשתנות, גורם חוזר אחד תמיד עלה, במיוחד עבור מתקנים בנושא שלגיה, הוא רמת הפחד והאופן שבו היא משפיעה על אורחים צעירים יותר.

ב-2 בפברואר 2015 נסגר המתקן "Blanche Neige et les Sept Nains" באופן בלתי צפוי…

המהפך שהחל בפארקים של דיסני ברחבי העולם, מאז סגירת המתקן

"שלגיה ושבעת הגמדים" של דיסני הוא סיפור שמכיל באופן טבעי אלמנטים אפלים, כולל הפיכתה של המלכה המרושעת למכשפה זקנה וניסיונותיה לפגוע בשלגיה.

אלמנטים אלה, למרות שהם חלק בלתי נפרדים מהנרטיב, תוארו בדרגות שונות של עוצמה בגרסאות רכיבה על פני פארקים שונים של דיסני.

באטרקציות שמטרתן לשחזר נאמנה את קו העלילה של הסרט, הכללת סצנות כאלה עלולה להדאיג ילדים ואפילו כמה מבוגרים.

האתגר טמון בללכוד את מהות הסיפור, הכולל גם את הרגעים הקלילים וגם האפלים שלו, בהקשר של נסיעה שנועדה להיות מהנה לכל הגילאים.

בתגובה למשוב ולציפיות המבקרים המתפתחות, דיסנילנד פריז ופארקים אחרים של דיסני החליטו מדי פעם לשנות או להחליף אטרקציות מסוימות.

המטרה היא להבטיח שלכל האורחים תהיה חוויה בלתי נשכחת ומהנה, תוך איזון בין היבטי הסיפור של האטרקציות לבין הצורך בהנגשה לקהל רחב, כולל ילדים צעירים.

כחלק מהאבולוציה המתמשכת הזו, "Blanche Neige et les Sept Nains" בדיסנילנד פריז הוחלף ב-"The Story Of Cinderella", נסיעה שמציעה חווית סיפור חדשה תוך שמירה על הקסם האגדתי שפארקי דיסני ידועים בו.

שינוי זה משקף את יכולת ההסתגלות והמחויבות של דיסני ליצירת אטרקציות המהדהדות את הקהלים של היום, מה שמבטיח שהקסם של סיפורי דיסני ימשיך לשגשג בצורה מרתקת, רלוונטית ומהנה לאורחים בכל הגילאים.

"סיפורה של סינדרלה" מספק נקודת מבט חדשה על סיפור אהוב, עם דגש על ההיבטים מעוררי ההשראה והשאיפה של הסיפור של סינדרלה, ככל הנראה מכוון לאיזון שלוכד את הפלא של אגדות דיסני ללא עוצמת הנושאים האפלים יותר שנמצאו באטרקציה המקורית של שלגיה.

לאחר כמה שנים שהמתקן של שלגיה ושבעת הגמדים נסגר ממגוון סיבות, הוא נפתח בשנים האחרונות מחדש בגרסה מחודשת, שונה והכי חשוב – מתאימה לכולם ואיננה מפחידה.

המתקן הוא מתקן רכיבה חדיש המספר את סיפורה של שלגיה בעיצוב צבעוני ומרענן המגלם בצורה הטובה ביותר מפגש נסיכות בדיסנילנד פריז.

Powered by GetYourGuide

לסיכום

"Blanche Neige et les Sept Nains" בדיסנילנד פריז היה אטרקציה אהובה שאפשרה לאורחים להיכנס לעולם הקסום של סרט האנימציה הראשון של דיסני באורך מלא.

העיצוב הסוחף וסיפור הסיפור שלו לכדו את המהות של סיפורה של שלגיה, מרגעי השמחה עם הגמדים ועד למפגשים האפלים יותר עם המלכה המרושעת.

למרות הפופולריות של המתקן, הוא נסגר.

החלטה שהושפעה מהרצון לרענן ולעדכן את היצע הפארק ולתת מענה לחששות מהאלמנטים המפחידים יותר של המתקן, שאולי לא תאמו את הציפיות של כל המבקרים, במיוחד ילדים צעירים יותר.

במקומו, "The Story Of Cinderella" הגיח כאטרקציה חדשה, שהבטיחה להקסים את האורחים בקסם של נסיכת דיסני אהובה אחרת.

המעבר הזה משקף את המחויבות של דיסנילנד פריז להתפתח עם הקהל שלו, ומבטיח שהקסם של דיסני ימשיך לעורר השראה ולשמח מבקרים בכל הגילאים.

עם השינוי הזה, האורחים יכולים לצפות לחוות את הקסם הנצחי של הסיפור של סינדרלה, המובא לחיים עם אותה מסירות לפרטים וסיפורים שתמיד הגדירו את חווית פארק דיסני.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!